Lokalizacja

Klub Mazurski znajduje się w samym środku Puszczy Piskiej, na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Ośrodek położony jest nad Jeziorem Wejsunek, w niedalekiej odległości od innych jezior: od jeziora Warnołty dzieli nas 700m, Jeziora Bełdany – 2 km i Jeziora Śniardwy – 5 km.   Krajobraz Pojezierza Warmińsko-Mazurskiego tworzą jeziora, łąki i charakterystyczne lasy. To wszystko sprzyja aktywnemu wypoczynkowi oraz odnalezieniu spokoju z dala od miejskiego zgiełku. Okoliczne lasy pełne są jagód, malin, jeżyn i grzybów. Przy odrobinie szczęścia można spotkać także leśną faunę –  w bezpośredniej bliskości Klubu występuje sarna, jeleń, łoś, dzik, czapla siwa, orzeł biały, bóbr, konik polski (hodowla), kuna, jenot, lis i inne. W Jeziorze Wejsunek spotkać można następujące gatunki ryb: szczupak, okoń, tołpyga, węgorz, płoć. Jezioro jest zarybiane.

Nasz ośrodek zlokalizowany jest na terenie odkrytym, na lekkim, nasłonecznionym stoku południowym (brak wilgoci i komarów), bezpośrednio nad Jeziorem Wejsunek.

Noclegi na Mazurach – jak dojechać?

Za miejscowością Pisz kierunek na Ruciane.  Jeden kilometr za miejscowością Snopki skręt w prawo na Wejsuny.  Stąd już tylko 6 km do Klubu Mazurskiego.

 

 

 

 


Napisz do nas