Lokalizacja

Położenie w środku Puszczy Piskiej na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich sprzyja różnym formom wypoczynku. Jeśli cenisz sobie relaks w miłej atmosferze wśród natury, lubisz aktywnie spędzać wolny czas, a do tego cenisz prawdziwą domową kuchnię, to jest to idealne miejsce dla Ciebie.

Ośrodek Klub Mazurski znajduje się nad Jeziorem Wejsunek, w niedalekiej odległości od innych jezior – do Jeziora Warnołty – 700m, do Jeziora Bełdany – 2 km i do Jeziora Śniardwy – 5 km.

Dojazd: Z Warszawy dojazd samochodem 220 km.  Trasa:   Marki, Wyszków, Ostrów Mazowiecki, Łomża, Pisz, Wejsuny.  Za Piszem kierunek na Ruciane.  Jeden kilometr za miejscowością Snopki skręt w prawo na Wejsuny.  Stąd już tylko 6 km do Klubu Mazurskiego.

Sprawdź położenie na mapie.

Krajobraz:

lokalizacja_krajobraz

W krajobrazie dominują:  łąki, jeziora oraz lasy charakterystyczne dla Pojezierza Warmińsko-Mazurskiego.  Ośrodek zlokalizowany jest na terenie odkrytym,  na lekkim, nasłonecznionym stoku południowym (brak wilgoci i komarów), bezpośrednio nad Jeziorem Wejsunek.

 

201209084302-168x300

Co słychać w lesie?  Zwierzęta występujące w bezpośredniej bliskości Klubu to: sarna, jeleń, łoś, dzik, czapla siwa, orzeł biały, bóbr, konik polski (hodowla), kuna, jenot, lis i inne. Okoliczne lasy obfitują w  grzyby, jagody, maliny i jeżyny.

 

lokalizacja_klimat

W Jeziorze Wejsunek spotkać można następujące gatunki ryb: szczupak, okoń, tołpyga, węgorz, płoć.  Jezioro jest zarybiane.


Napisz do nas